מגזין נדל"ן כמה שווה כל הנדל"ן בעולם? היה מי שכבר בדק זאת! - נדל"ן זה כאן!

כמה שווה כל הנדל"ן בעולם? היה מי שכבר בדק זאת!

3055 גולשים היו כאן שתפו מאמר:
כמה שווה כל הנדל

אודות לחברת SAVILLS שהעמיקה במחקר מקיף בושא בשנת 2016 עלה כי נתוני הנדל"ן הגלובלי מסמנים - כלל נכסי הנדל"ן בעולם הוא 60% מסך הנכסים על פני כדור הארץ, ומחירי הדירות והמגורים תופסים 75% מסך הנדל"ן העולמי.


כיצד ניגשים בכלל לבדוק את הדרך לענות על שאלה זו? ראשית חילקה חברת SAVILLS את כל נכסי הנדל"ן העולמי ל-2 קבוצות: הנדל"ן המסחרי (בעיקר) הניתן לשמאות ולתמחור והנדל"ן הפרטי (בעיקר) שאינו סחיר ואינו ניתן לתמחור אמיתי בשל העדרות העסקאות שנעשו בו. לאחר החלוקה איגדה החברה את סך הנכסים האלו על בסיס כמות עולמית וקבעו ממוצע מסויים להכפיל בו את התוצאה.

השווי של מחירי הנדלן במספרים הוא

שווי כלל נכסי הנדל"ן בכדור הארץ נאמד בשנת 2016 בכ-217 טריליון דולר, סכום דמיוני זה כולל את כל מחירי הדירות והמגורים, הנדל"ן המסחרי, ואדמות החקלאות על פני תבל מדובר ב60% מכלל הנכסים כולם בכל הגלובוס.

הנכסים הלא נדל"ניים נאמדו על פי מחקר זה בכ-155 טריליון דולר, נתונים אלו נאספו בעיקר מכלל הבורסות העולמיות בצירוף של הערכות אקדמיות שסייעו בהערכת שאר הנעלמים שנצברו באוסף המידע. מתוך זה נאמד כלל הזהב שנכרה עד לשנת 2016 בכ-6 טריליון דולר. ובסה"כ עומד מספר כלל הנכסים בעולם על סכום כולל של כ-355 טריליון דולר.

איזו מדינה מחזיקה בנתח הגדול מהשווי הכולל?

את השורה הראשונה בנכסי הנדל"ן תופסים נכסי המגורים בכ-75% מסכומו הכולל או ליתר דיוק 74.6% משוויו. הנתונים מראים כי מדובר במספר 162 טריליון דולר הכולל את ערך כל נדל"ן המגורים על פני תבל. וכאן אנו מגיעים למאבק הגבולות מי מבין המדינות תופסת בחלק הגדול ביותר מכלל חלקי הסכום הזה? - על המקום הראשון בתחרות נאבקות אירופה וסין בשל החזקתה של כל אחת מהן בכרבע מכלל הסכום הכולל של נכסי נדל"ן המגורים העולמי (כ-24% מכללו לכל אחת מהן), איזו דירה יקרה יותר האירופאית או הסינית? - על פי האמור תוכלו להסיק לבד כי הדירה האירופאית היא היקרה מביניהם בשל העובדה כי אוכלוסיית אירופה תופסת רק 11% מכלל אוכלוסיית הגלובוס לעומת האוכלוסייה הסינית התופסת 19% ממנה. למקום השלישי הגיעה צפון אמריקה עם סך של 21% מכלל הנכסים הדיוריים העולמיים, ושם נמצאים בעלי הנכסים היקרים ביותר בעולם בשל העובדה כי אזרחי צפון אמריקה תופסים רק 5% מכלל אוכלוסיית העולם, דבר שיכול להרשות להם לנפח כריסם ולצעוק הבתים שלנו הם היקרים בעולם..

שווי נכסי הנדל"ן המסחרי בעולם

השם נדל"ן מסחרי כולל תחתיו כל נכס העונה לאחד מהשמות: משרד, קניון, מלון, מרכז מסחרי, נכס תעשייה, לוגיסטיקה ועוד, ונמעט מהכלל כלפי המחקר הזה כל העונה לשם נדל"ן מסחרי זוטר, או בית עסק קטן בשל העדר האפשרות להשיג מידע קרוב למציאות של נתוניהם האמיתיים. הסכום שנמסר מהמחקר על כלל נכסים אלו עמד על 29 טריליון דולר. כמעט חצי מהסכום הזה מיוחס שוב לאמריקה הצפונית בתופסה 45% מכלל הסכום, פי 9 מיחס מספר אזרחיה בתוך אוכלוסיית העולם. נתון נוסף המבליט את עושר האזור. לעומתה יבשת אפריקה בצירוף עם המזרח התיכון תופסת 19% מאוכלוסיית העולם ורק 3% מכלל הנדל"ן המסחרי העולמי. אל דאגה לא מדובר באמת בכזה עוני מאחר ונתוני המחקר לא כללו את מרבית הנכסים המסחריים באזור זה בשל חוסר שקיפותם, כמו כן חלק גדול מהם הינו נדל"ן לא סחיר שגם הוא לא בא בחשבון המחקר.

על הקרקעות החקלאיות האם יש מידע נדלן ?

הסכום הכולל של נכסי החקלאות הגיע במחקר זה ל-26 טריליון דולר, סכום זה הכולל 12% מכלל הנכסים העולמיים מסתמן כיעד בלתי נמנע להשקעה הטובה ביותר בתחום רכישת הנכסים בשל העובדה כי חלק גדול מתוכם מועמד להפשרה נדל"נית, המרה זו תכפיל את שוויו פי כמה למי שיודע היטב חשבון ויקח על עצמו שיעורי בית לבנות את התרגיל כיצד לשערך את השבחת הנכס הזה בשינוי שמו מקרקע חקלאית לנדל"ן מסחרי או מגורים.