מגזין נדל"ן מספר יתרונות להשקעות נדל"ן בגרמניה

מספר יתרונות להשקעות נדל"ן בגרמניה

3060 גולשים היו כאן שתפו מאמר:
מספר יתרונות להשקעות נדל

יציבות כלכלית זה עוד לא הכל כשמדובר במדינה הגדולה והיציבה יותר מכל מדינות האיחוד האירופאי המושכת אליה כמחצית ממחזיקי הנדל"ן להשקעה הקיים בה מחוץ לגבולותיה ומשמשת למקלט בעת משברי כלכלה עולמיים.


מה גורם למשקיעים רבים מרחבי העולם ששואלים את עצמם איפה כדאי לקנות דירה להשקעה בחול, למצוא מקלט בטוח להשקעה ומקום סביבה אטרקטיבי לניהול עסקאות נדל"ן דווקא בגרמניה? - עד כדי כך שהם תופסים מחצית מנכסי הנדל"ן הפזורים להשקעה ברחבי המדינה. את השאלה הזו נוכל לעקל לאחר הסקירה שנציג בפניכם אודות מספר היתרונות הבולטים בהשקעת הנדלן - רכישת דירות בגרמניה.

מעצמת גוש האירו ובעלת יציבות כלכלית מתמשכת

הנתון הראשון הוא שמלבד היותה הכלכלה המובילה בכל הגוש האירופאי עם תוצר של כ-3 טריליון יורו ואוכלוסייה של 80 מליון בני אדם, מדורגת גרמניה בדרגה הרביעית בדירוג העולמי לענייני כלכלה. כלכלתה של גרמניה נמצאת בצמיחה עם יציבות מתמשכת, שוק העבודה בה מפותח ובעל שיעור האבטלה הנמוך ביותר מכל תקופות ההיסטוריה שלה.

נדל"ן בגרמניה מהוה שוק מגוון בעל אפשרות פיזור סיכונים

יעדי ההשקעה הבולטים בגרמניה הם: ברלין, קלן, פרנקפורט, המבורג, מינכן ודיסלדורף. ערים בולטות אלו ידועות כבעלות נתונים משתנים מאחת לשניה, ובעלות סביבות כלכליות שונות, והחזרי השקעה שונים. ודבר זה מביא אותנו לתפיסה נוספת המאבחנת את גרמניה כיעד השקעה אטרקטיבי המציע מקום פיזור סיכונים רחב להשקעה בטוחה יותר, למרות שכל הנכסים מאוחדים במדינה אחת.

השקעות נדלן בגרמניה = שוק רב מתחרים = נזילות גבוהה

הריבוי במשקיעים הנוהרים לגרמניה החל מהיזמים הפרטיים ועד לחברות הנדל"ן הן המקומיות והן הגלובליות גורם לנזילות נגישה במיוחד והופכת את המכירה של הנכס לפשוטה יותר. מאידך סיבה זו עלולה להשפיע גם על עליית מחיר הנכס שתתפתח בקצב איטי יותר מאשר בסביבת משקיעים סולידית יותר.

כמה אופנים לביצוע השקעה בגרמניה

האופן הראשון הוא להשקיע בעצמאות הדורשת להגיע לנכס דרך לוחות המודעות המקומיים (לפניכם קישורים של 2 מהם: לוח א, לוח ב), מלבד זה דורשת אפשרות זו כמובן גם את כל נושא תפעול ההשכרה והפרסום, דבר המחייב גישה ישירה לאזור וידיעת השפה המדוברת וכל הידע הנדרש בזה. האופן השני כמובן נוח יותר - השגת הנכס להשקעה על ידי מתווך מקומי, לעיתים נותנים המתווכים שם שירות נוסף של תפעול הנכס בכל נושא ההשכרה. אך החלק הקשה באופן זה הוא התשלום העומד כיום בגרמניה על 3.5% עמלת שירות למתווך. האופן המומלץ יותר כיום להשקיע בגרמניה הוא בעזרת קרנות השקעה וחברות ישראליות הפועלות בגרמניה כמו חברת גינדי השקעות, ברלין אסטייס ועוד חברות מפורסמות העוסקות בתחום.