מגזין נדל"ן טיפים וכלים לעיצוב ואדריכלות עצמאית ברכישת דירה - נדל"ן זה כאן!

טיפים וכלים לעיצוב ואדריכלות עצמאית ברכישת דירה

3140 גולשים היו כאן שתפו מאמר:
טיפים וכלים לעיצוב ואדריכלות עצמאית ברכישת דירה

על פי הנחיות אלו תוכלו להתחיל לשרטט את השינויים בעצמכם ולחסוך אלפי שקלים של מעצב פנים או אדריכל, את השינויים תצטרכו ליצור בעזרת התוכנה AutoCAD בה משתמשים רוב רובם של הקבלנים וחברות הנדל"ן לתרשימי הפרוייקט הכללי, שרטוט דירה ועיצובי הפנים של הדירות. עליכם לבקש מהקבלן או החברה את קובץ המקור של


התשובה היא בהחלט כן! אלא שהדבר מצריך מספר תנאים הכרחיים. בראש ובראשונה לפני שאתם מעצבים בעצמכם את הדירה אתם צריכים טעם טוב, ידע מינימלי בשרטוט והכי חשוב לדעת היטב איך אתם רוצים שתהיה בנויה הדירה, איזה שימוש יהיה לכל חדר וכמובן לא להשאיר אף פינה בלתי מנוצלת.

קיבלתם את התכנית שרטוט דירה תוכלו להתחיל עם השינויים כבר עכשיו!

אז כמו שהקדמנו אם אתם באמת יודעים לאיזה כיוון הולכים השינויים שאתם מעוניינים לעשות, תוכלו להתחיל לשרטט את השינויים בעצמכם ולחסוך אלפי שקלים של מעצב פנים או אדריכל, את השינויים תצטרכו ליצור בעזרת התוכנה AutoCAD בה משתמשים רוב רובם של הקבלנים וחברות הנדל"ן לתרשימי הפרוייקט הכללי ועיצובי הפנים של הדירות. עליכם לבקש מהקבלן או החברה את קובץ המקור של: 1. אדריכלות פנים של הדירה. 2. תכנית החשמל והתקשורת של הדירה. באותה הזדמנות תשאלו את הנציג מטעם החברה איזה מגבלות יש בעיצוב הדירה (כמו למשל – קיר ממ"ד לא ניתן להזזה, עיצוב חוץ כמו חלונות לא ניתן לשינוי, מהו המרווח המינימלי על פי התקן של פרוזדורי הדירה וכו'). לאחר שהשגתם את כל זה תוכלו להתחיל בעיצוב השינויים עם התוכנה AutoCAD תוכנה זו כמובן היא דורשת רשיון בתשלום, אך ניתן לקבל תקופת נסיון של 30 יום חינם ותקופה זו תספיק לנו לעיצוב הנדרש. חפשו בגוגל AutoCAD כדי להוריד את התוכנה להתקנה של 30 ימי נסיון חינם.

ביצוע השינויים בעזרת התוכנה AutoCAD

אז כמו כל תוכנה ואפילו קצת יותר התוכנה אוטוקאד מסובכת ומלאה בלחצנים ואפשרויות. בגדול לביצוע השינויים שלכם אתם לא צריכים ללמוד את כל זה, מספיק שתלמדו רק איך "לערוך" את השרטוט ואז העבודה תהיה פשוטה גם למתחילים, לדוגמא: אם תרצו להאריך קיר מסויים תוכלו לערוך בקובץ שקיבלתם מהקבלן את הקו של הקיר ולמתוח אותו, כמו כן תוכלו להזיז שקעים ממקום למקום אחר בעזרת "עריכה" בלבד ומבלי לדעת כיצד עושים מחדש כל דבר. כמו כן חפשו שם את סרט המדידה – זהו קו שאתם מותחים והוא רושם לכם אוטומטית את אורך הקו במטרים, עם קו זה תסמנו את אורך הקירות ולפעמים גם את מרחק המנורות מ-2 קירות לפחות על פי בקשת רוב הקבלנים במקרה של הזזת מנורה מתכנית ברירת המחדל. חשוב לחזור ולהדגיש שכישרון זה של קליטת התוכנה עדיין לא מספיק, עליכם להיות בעלי טעם עיצוב מינימלי ולדעת בדיוק מה אתם רוצים לשנות!

עיצוב תכנית חשמל לדירה באופן עצמאי

את קובץ המקור של תכנית החשמל כבר הזכרנו לכם למעלה לבקש מהקבלן. אותו גם תפתחו בעזרת התוכנה אוטוקאד ואת השינויים תבצעו גם בצורת "עריכה" על פי ההסבר למעלה. אך בזה חשוב שתדייקו ותדעו בדיוק לאן אתם מעבירים כל שקע וכל מנורה או מפסק, מאחר וטעות או קביעה לא נכונה הן בגובה הן במיקום תכניס אתכם לבעיה כשתרצו להניח למשל ארון בדיוק במקום ששמתם את השקע. על כן מומלץ שתיצרו לכם גם דמה מסויים של הדירה עם כל הרהיטים שאתם מתכננים לרהט אותה בעתיד ורק אח"כ להתחיל עם השינויים של תכנית החשמל. גם בשביל זה יש לנו המלצה על כלי חינמי שניתן לעצב בו דירה מרוהטת בתלת מימד עם כל האובייקטים של הרהיטים ולקבוע מידות גובה, עומק ורוחב של כל רהיט וכל קיר, דלת או חלון בדירה.. תחפשו בגוגל RoomSketcher  ותפתחו שם חשבון חינמי, בחשבון זה תקבלו גישה למערכת עריכה אונליין של התוכנה עם כל האפשרויות מלבד האפשרות של הדפסת מראה צלול ותשקיפים תלת מיימדיים שאותם אתם לא צריכים כרגע. בתוכנה זו ניתן לאחר עיצוב הדירה להסתובב עם מצלמה ולצלם כל פינה אפשרית מהדירה, את התמונות תוכלו לשמור על ידי צילום מסך (אם תשמרו את הלינק של העריכה אונליין תוכלו להיכנס אליו תמיד והתכנית תישמר במערכת, הם לא מוחקים אותה, אך כאמור מומלץ לשמור את התמונות בצילום מסך כדי לערוך על פיהם בדרך נוחה יותר את תכנית החשמל).

אז זהו זה! אם תבצעו את השינויים על פי הדרכה זו ויש לכם את החוש והטעם הנכון תוכלו לחסוך אלפי שקלים שהייתם אמורים לשים אצל אדריכל לביצוע שינויים אלו. (תמיד טוב לאחר ביצוע השינויים להיוועץ באדריכל החברה אם הם נכונים ועומדים בתקני ניהול הבניה).