מגזין נדל"ן הנדל"ן בישראל לא ירד! פתרון: רוכשים בחו"ל ושוכרים בארץ - נדל"ן זה כאן!

הנדל"ן בישראל לא ירד! פתרון: רוכשים בחו"ל ושוכרים בארץ

2119 גולשים היו כאן שתפו מאמר:
הנדל

האם לקחת משכנתא חונקת? האם לחכות להשגת הון עצמי ענק שיזכה אותנו בכלל להגיע למשכנתא? - השאלות העיקריות העומדות בפני הזוגות הצעירים בישראל , חלק גדול מהם מצאו תשובה בעל כרחם - "נקנה nadlan בחו"ל ונשכיר בארץ".


כיום זוג צעיר העומד לפני חתונה מודע לכך שעל אף היותו מסודר במקומות עבודה אמידים עם הכנסה יפה עדיין הוא נתון לאחת מכמה אפשרויות דיור: הראשונה שבהן היא פשוט לגור עם ההורים וכל הסבל משני הצדדים הכרוך בכך.. השניה פחות אי נעימה מצד ההורים אך כרוכה גם היא בבקשת העזרה הגדולה בחיים שמבקשים מהם באחת מ-2 האפשרויות: או לתת לכם במתנה את ההשקעות שהם שמרו לעצמם כל החיים (אם יש כאלה) או פשוט לשעבד את דירתם לאחר שהם שילמו אותה לטובת קבלת הלוואת דיור נוספת עבורכם שתשמש אתכם כ"בעלי הון עצמי מספיק". היותר ג'נטלמנים בחרו דווקא לא להיתמך באף אחד ושכרו לעצמם דירות ששוויים האמיתי מגיע לכמעט 3 מליון ש"ח בסכומי שכירות של 6,500 ש"ח חודשיים. אך רובו המצוי פשוט זורם עם המציאות ומתפשר על דירה קטנה שגובה מהם כמעט משכורת שלימה אחת עבור תשלום השיכרות החודשי.

לרכוש נכס מחו"ל הוא הפתרון הנעים והאיכותי מבין כל האפשרויות

כמה מהזוגות שמתחילים להתגלות לאחרונה הגיעו למסקנה: "לא נתן למציאות המשפילה לכופף אותנו! אם כבר יש בידינו סכום ראשוני של הון שחסכנו פשוט נשקיע אותו בעסקאות נדל"ן המיועד לתשואה באזורים נבחרים בחו"ל ותמורת השכירות שנרוויח ממנו - ראשית נכסה אותו בו. שנית נוכל להתקיים ממנו בהמשך אף להפחתת השכירות שאנו משלמים כאן." פתרון זה נשמע ריאלי יותר מהנסיונות הכושלים שחוזרים על עצמם משר אוצר לשר אוצר בעשור האחרון. די כבר, בוא נהיה מציאותיים..

אורח חיים משופר יותר בו בזמן עם בועת נדל"ן

כמובן שצעד כזה מאפשר לרמת הבטחון של הזוג לפרוח מכמה בחינות והעליונה שבהן היא ההרגשה שלא צריכים לעבוד כדי לפרנס אחרים ולממש את הרווח שלהם עבור הרכישה שביצעו בצורה הנוחה שהיתה בפניהם בעשורים הקודמים. אלא דווקא הכסף המגיע מהזיעה ילך לטובת נכסים אישיים בעלי מחיר הרבה יותר מוצדק. הקהל הצעיר כיום די משוכלל בתפיסתו ומודע יותר לצמיחה והתפתחות אישית, והכי חשוב נאמן לצרכים והרצונות שלו ושם חשיבות לא קטנה לבילויים חלף השעבוד המתמיד לטובת מעסיקים ובעלי ההון.

אז איפה כדאי לקנות דירה להשקעה בחו"ל?

היעד לרכישה במצב כזה, ובפרט מאחר ומדובר בזוגות צעירים שרק יצאו לעולם העסקים, בראש ובראשונה ילקח בחשבון שחייבים להיות עם קירבה ואמון למישהו תושב המקום המודע לכל המתרחש שם ומבין בנושא עסקאות נדל"ן ובכלל בתחום הנדל"ן והפרוצדורות הכרוכות בו. למשל אם אתם בכיוון לבצע עיסקה כזו ושמעתם על התרסקות מחירים שנבלמה ביעד מסויים בעולם, זה ממש יעד אטרקטיבי להשקעה - אך לא עבורכם - מאחר ואותו המקום הנידח ריק מאדם בעל אמון גבוה אצלכם שיוכל לנהל ולטפל לכם בעסק אף תמורת תשלום בדרך ישרה. לרוב ההולכים לבצע עיסקה כזו נצמדים לחברות ישראליות שמבצעות את הכל החל מרכישת הקרקע והבניה עד להצבת דלתות הדירה. חברות אלו מוכרות בדרך כלל את הדירות לפי מספר יחידותיהן לזכיינים ישראליים תושבי הארץ ומנהלים להם גם את תפעול העסק תמורת עמלה מסויימת עד שמקבלים המשקיעים את השכר החודשי נקי לחשבון הבנק שלהם. ישנה תקופת זמן קצרה שעדיין לא רשומה הדירה בבעלות מלאה של הרוכש עד לחלוקת החלקות ורישומן ברשויות הטאבו לרוב מדובר על תקופה של עד שנתיים (זהה כמעט לתהליך רישום הטאבו בישראל), ולמרות הכל עד אותה תקופה כל נושאי הבעלות וההחלטות הקשורות לנכס מתבצעים על ידי הרוכש הנחשב לבעלים על הנכס לכל דבר. היו כאלה שאפילו לא נכנסו לדירה מעולם ורק ראו אותה בתמונות ולמרות זאת הם היו אלה שבחרו את צבע החיפויים ושאר הכלים הסניטריים בשל העובדה כי הדירה שלהם לכל דבר. שורה תחתונה בוודאי אם בוחרים ללכת על פתרון זה צריכים ללמוד היטב את הדרך לעשות אותו ומלבד זאת גם להתייעץ עם המבינים בנושא ולבסוף לדעת להגיע אל החברות העוסקות בזה והידועות כנטולי מרמה שבהן יהיו הנבחרות ללכת איתם.